Klub vodného slalomu Karlova Ves

Cieľom klubu je pritiahnuť mládež k pravidelnej športovej činnosti. Pravidelné organizované tréningy sú trikrát týždenne, nepravidelne aj viac. Pri tréningu mladších vekových skupín dominujú hravé formy výcviku. Organizujeme aj splavy riek.

Klub nie je priamo zaradený do štruktúr výkonnostného športu, ale ak sa niekto tomuto chce venovať je príležitosť (hosťovanie v inom klube). U nás môže získať dobré základy pre výkonnostný rast. Výcvik umožňuje zapojiť sa už od 9-10 rokov. Tréningy vedie tréner s kvalifikáciou z FTVŠ UK.

Miesto výcviku je lodenica Mestskej časti Karlova Ves pri Karloveskej  zátoke alebo Areál vodného slalomu v Čunove. Preto je väčšina detí práve z MČ Karlova Ves.

V tréningoch na vode dominuje vodný slalom, zjazd a šprint. Používajú sa všetky typy lodí: kajak, kanoe a dvojkanoe. Klub vodného slalomu Karlova Ves vyvíja športovú činnosť pravidelne po celý rok, v lete na vode na Dunaji, v zime v telocvični, posilovni a v bazéne.

Napriek skromným podmienkam sa klub môže pochváliť aj športovými výsledkami: medailovými umiestneniami na Majstrovstvách Slovenska žiakov aj poprednými umiestneniami v celoročnej súťaži Slovenský pohár žiakov (8 pretekov v celej SR).

Úspechy potešia, ale dôležitejšie možno je, že sa tu stretáva   partia dobrých kamarátov, ktorí spolu aktívne trávia voľný čas, tešia sa na spoločné stretnutia  a vedia si pomáhať.

 

Kontakt a informácie: RNDr. Branko Illek, tel. 0902 299 675.